Przejdź do głównej zawartości

Ostatni post

Wielkie testowanie karmy Petvita

Na początku czerwca rozpoczęliśmy testowanie suchej i mokrej karmy Petvita. Muszę przyznać, że jest to nasza pierwsza współpraca i jestem z niej bardzo zadowolona. Wszystko co widzisz na zdjęciu, dostaliśmy do testowania. Sporo tego, nie? Do tego przesyłka przyszło ekspresowo, bo już na drugi dzień od zgłoszenia! Wielki plus dla Petvity i sklepu Krakvet ;)
W paczce można było znaleźć: - próbki karm jakie Petvita ma w swojej ofercie (darmowe próbki możesz zamówić tutaj) - 2 puszki karmy mokrej o smaku koniny, - 2 puszki karmy mokrej o smaku łososia, - 2 puszki karmy mokrej o smaku jagnięciny, - worek karmy suchej o smaku kurczaka 2,5 kg, - przysmaki treningowe 😍 - kubek do odmierzenia odpowiedniej ilości karmy.
Ale co to jest tak właściwie Petvita?  Petvita to marka holistycznych i bezzbożowych karm dla psów i kotów. Oferują kompleksowe i naturalne karmy dla naszych pupili. 
Karma holistyczna?  Karma holistyczna to wzorcowe i idealne żywienie dla Twojego pupila. Głównym celem karmy…

Światowy dzień bezdomnych zwierząt


„Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś” Antoine de Saint-Exupéry

Dziś, 4 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Niestety, nie jest to powszechnie znane święto, ale coraz więcej ludzi zainteresowanych zwierzętami zdają sobie sprawę, że mamy taki dzień w kalendarzu.
Schroniska nadal przepełnione są porzuconymi, niekochanymi i opuszczonymi zwierzętami. Każdego dnia wypatrują zza kart boksu swojego człowieka. Czasami czekają na niego całe życie. Nie od dziś wiadomo, że najgorzej mają starsze lub schorowane psy czy koty. To im najtrudniej znaleźć kochający dom. Ale one kochają równie mocno, są wdzięczne za każdą minutę życia przy boku swojego właściciela. 

Możesz dużo 

Czasami potrzeba impulsu, aby zacząć robić coś dla innych. Myślę, że każdy moment jest dobry, ale może Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt sprawi, że więcej osób dojdzie do wniosku, że warto pomagać. A pomagać można na wiele sposobów. 

Spacer

Wiele polskich schronisk pozwala na wyprowadzanie bezdomniaków na spacer. Zobacz, pogoda dziś sprzyja. Może masz wolne popołudnie i wybierzesz się do schroniska? O zaletach wyprowadzania psiaków na spacer chyba nie muszę wspominać. Pracownicy i stali wolontariusze robią wszystko, co mogą, aby zapewnić tym zwierzakom jak najlepsze warunki, ale niestety nie jest możliwe, żeby wyprowadzić wszystkie psy jednego dnia na spacer. Pamiętaj, każda dodatkowa para rąk jest jak na wagę złota ; ). 

Podarunki

Karma, smakołyki, smycze, obroże, szelki, zabawki, kocyki, podkłady, szczotki, szampony - to główne przedmioty, których schronisko przeważnie nie odmówi. Dowiedz się, czego aktualnie brakuje w najbliższym schronisku. A może lubisz organizować zbiórki? Pamiętaj, razem możemy więcej ; )! 

Wolontariat

Wolontariuszy nigdy za wiele. W schroniskach jest tyle pracy, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. A wzrok i szczęśliwy pyszczek tych zwierzaków to najlepsze "dziękuję" jakie kiedykolwiek usłyszałeś, uwierz mi. Więc, jeżeli kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby zostać wolontariuszem, to już się nie zastanawiaj, tylko zasuwaj do schroniska ; )! 
A może nie masz aż tyle czasu, żeby fizycznie być w schronisku i pomagać, a jednak chciałbyś coś zrobić dla tych sierot? Nic straconego. Wiele schronisk szuka osób, które będą promować zwierzaki i adopcje w internecie. Zadzwoń i zapytaj, może akurat teraz szukają takich wolontariuszy? ; )

Adopcja

To jest zdecydowanie najlepszy sposób. Przyczynisz się do zmniejszenia bezdomności zwierząt w Polsce, podarujesz kochający dom i zyskasz wspaniałego przyjaciela. Jednak pamiętaj, że adopcja to musi być przemyślana i odpowiedzialna decyzja. Mam nadzieję, że odpowiednio zmotywowałam Cię do działania. Każda pomoc jest ważna i dobra, nawet ta najdrobniejsza. Nawet jeżeli tylko (a może aż?) udostępnisz post o psie lub kocie, który szuka domu. Może dzięki Tobie znajdzie ten upragniony i wyczekany własny kąt.  

Komentarze

Popularne posty

Polub nas

Nasz Instagram