Ostatni post

Zrób to sam - zabawka umysłowa

Nie znam psiaka, który nie lubi się bawić. Jestem przekonana, że szafki większości właścicieli psów uginają się od dużej ilości szarpaków, piłek, pluszaków i innych, przeróżnych zabawek. A czy znajdziesz w tym stosie zabawek takie, które pobudzają umysł psa? Jeżeli nie, to dobrze się składa, bo dziś mam dla Ciebie instrukcję jak wykonać taką zabawkę własnoręcznie w domu bez wydawania milionów monet ;). I gwarantuję - nie zajmie Ci to więcej niż 30 minut! No to hop, zaczynamy! Będziesz potrzebował:
- plastikowe kubeczki,
- sznurek,
- nożyczki,
- nóż.Etap 1

Wykonujemy nacięcia na dnie kubka, tak, aby można było przewlec sznurek. Wystarczy jedna, niezbyt długa kreska. Od góry ciężko jest wykonać nacięcie, bo kubek może się zgnieść i łatwo o zranienie. Proponuje, abyś zrobił to od środka kubka ;). 


 Etap 2

Tniemy sznurek na kawałki, składamy na pół i na końcu zawiązujemy pętelkę. Najlepiej przewlec go od środka kubka. 


Etap 3

Możemy zacząć zabawę z naszym psem! Smakołyki układamy na spodzie kubka i nakładamy kolejny kubeczek. I teraz psiak musi wykombinować jak się do nich dostać ;). Prawda, że wykonanie tej zabawki jest dziecinnie proste? A zalet przynajmniej kilka, bo nie dość, że psiak musi użyć węchu do tego, aby zorientować się, że ukrywają się tam przysmaki, to jeszcze musi pomyśleć jak się do nich dostać. I na dodatek sam zostaje nagradzany za to, że znalazł sposób jak rozpracować tą zabawkę. Pamiętaj tylko, żeby bardzo chwalić psa i cieszyć się razem z nim jak już znajdzie sposób na zdejmowanie kubków. Przecież jest prawdziwym geniuszem ;)! 
Staraj się nie pokazywać na początku psu jak można zdjąć kubeczki. Daj mu pomyśleć. I pamiętaj, że metoda zdejmowania kubeczków jest dowolna, nie musi koniecznie ciągnąć za sznurek. Mój Riko czasem ciągnie za sznurek, czasem od spodu zdejmuje kubki nosem, a czasem bierze je w pysk ;). 
Po pewnym czasie możesz utrudnić pupilowi zabawę i kłaść przysmaki nie na każdym kubku, ale losowo. 

Korzystałeś ze swoim psem kiedykolwiek z zabawki na inteligencję? 
Jak podoba Ci się pomysł z zabawką z kubków?
Koniecznie daj znać w komentarzu! ;)
Czekam również na relację ze wspólnej zabawy z kubeczkami! ; )

Komentarze

Popularne posty

Łączna liczba wyświetleń

Polub nas